اخبار سایت, اخبار فناوری

قدرت‌‌نمایی مایکروسافت با هوش مصنوعی و سیستم‌‌های ابری 2020

اخبار به‌دست‌آمده از مایکروسافت در کنفرانس بیلد حاکی از موفقیت چشم‌گیر این کمپانی درزمینهٔ هوش مصنوعی و سیستم‌های ابری است.


 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، مایکروسافت در طی هفته جاری کنفرانس بیلد خود را به‌صورت کاملا آنلاین برای توسعه‌دهندگان برگزار کرد.
اخبار عرضه ‌شده در این کنفرانس حاکی از این بوده که این کمپانی قصد دارد تا فریم ورک جدیدی را برای مجموعه آفیس عرضه کرده و همچنین فناوری ابری ویژه‌ای را برای نرم‌افزار Healthcare ارائه کند.
 
علاوه بر این، ابرکامپیوتر هوش مصنوعی مایکروسافت نیز توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.
به‌صورت کلی به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاری‌های این شرکت روی فناوری‌های ابری و یادگیری ماشینی موجب شده است که این کمپانی بتواند محصولات قدرتمندی را به بازار عرضه کند.
 
همچنین کسب‌ و کارها همچنان هدف اصلی نرم‌افزارهای مختلف این شرکت از قبیل اوت لوک، آفیس، تیمز و شیر پوینت خواهند بود.
مایکروسافت برای قدرتمندتر کردن سرویس‌های 365 خود نیز تلاش کرده است. این کمپانی سال گذشته از Fluid Framework رونمایی کرد و آن را اکوسیستمی معرفی کرد که تمامی قابلیت‌های اکسل، ورد و پاورپوینت را در خود جای‌داده بود.
این کمپانی همچنین در کنفرانس بیلد اعلام کرد که این سیستم در چند ماه آینده به کاربران عرضه خواهد شد. 

مایکروسافت همچنین نرم‌افزار فهرست جدیدی را نیز معرفی کرد که بر اساس قابلیت‌های نرم‌افزار فهرست فعلی در شیر پوینت طراحی‌شده است.
این ابزار مدیریت پروژه به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از چک‌لیست‌ها پیشرفت خود را در تمامی سرویس‌های مایکروسافت ردیابی کنید و همچنین از درون نرم‌افزارهای چتی مانند تیمز فهرست‌های جدیدی ایجاد کنید.
 
از آنجا که مایکروسافت همچنان به ساخت و ارتقاء مجموعه نرم‌افزارهای بهره‌وری خود ادامه می‌دهد، راه‌های دستیابی به سازمان‌های بیشتر را نیز بررسی می‌کند.
این شرکت در طی هفته جاری اولین پیشنهاد صنعت ابری خود را اعلام کرد ، که مجموعه‌ای از ابزارهای طراحی‌شده برای صنایع خاص است.
شروع به کار این سیستم با سرویس Cloud for Healthcare است که در این بازه زمانی شیوع کرونا بسیار هوشمندانه است.
 
 

 منبع آیتنا