اخبار فناوری

دومین سیستم عامل محبوب جهان

ویندوز7 فقط کمی از محبوبیت خود را از دست داده است، اما با این حال اکنون 52.37 درصد بازار سیستم عامل‌ها را در اختیار خود دارد، با این وجود باز هم این افت کوچک یعنی از دست دادن 0.13 درصد کاربران،‌مهم تلقی می‌شود.

از لحاظ فنی در حال حاضر ویندوز ۱۰ در رده دوم سیستم عامل‌ها قرار دارد و 12.82 درصد سهم بازار را از آن خود نموده است. در این جدول و این سیستم عامل فقط ویندوز برای برنده شدن رقابت می‌کند، حتی اگر شما ویندوز 8 و 8.1 را به این لیست اضافه کنید که با هم مجموعا حدود 13 درصد را در اختیار دارند باز زیاد به نظر نمی‌رسد.
پس در نهایت، تلاش مایکروسافت تا اینجا نتیجه مناسب داده و توانسته رتبه دوم را برای ویندوز 10 کسب نماید. رده دوم را به‌ دست آورد. اما به یاد داشته باشید که ویندوز 10 یک سیستم عامل تمام و کامل است، بدین معنا که کامپیوترها، تبلت‌ها، اینترنت اشیاء و… می‌توانند با این سیستم عامل بخوبی کار کنند.
ویندوز ایکس‌پی با 11.24 درصد از سهم بازار و بدون اینکه چیز زیادی را از دست بدهد، در حال حاضر در رده چهارم قرار دارد و این اثبات کننده این واقعیت است که کاربران ویندوز ایکس‌پی هنوز هم وفادار مانده‌اند. هرچند مایکروسافت تمام تلاش خود را برای جذب کاربران بیشتر می‌کند، اما به نظر می‌رسد کاربران ایکس‌پی میخواهند تا برای همیشه از این نسخه ویندوز استفاده کنند!

منبع آیتنا