اخبار فناوری

عدم نمایش اعلانیه های آپدیت ویندوز10

مایکروسافت اعلام کرده که از ۲۹ جولای سال جاری میلادی (۸ مرداد) دیگر امکان آپدیت رایگان نسخه‌های پیشین ویندوز نظیر ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ را در اختیار کاربران قرار نخواهد داد؛

بنابراین پس از اتمام دوره ی بروزرسانی رایگان، دیگر شاهد برنامه مخصوص نمایش امکان آپدیت به ویندوز ۱۰ نخواهیم بود؛ اپلیکیشنی که در نسخه‌های قبل برای کاربران نمایش داده می‌شد. همان‌طور که می‌دانید، پس از ارائه‌ی امکان بروزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰، اپلیکیشنی در نسخه‌های پیشین ویندوز ظاهر شد که سعی دارد کاربران را در فرآیند بروزرسانی به ویندوز ۱۰ راهنمایی کرده و آن‌ها را تشویق به بروزرسانی نماید.
براساس اطلاعات ارائه شده هنوز جزئیات مربوط به چگونگی پایان یافتن بروزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ در حال نهایی شدن است؛ اما پس از ۲۹ جولای دیگر شاهد اعلانیه‌‌ی اپلیکیشن ویندوز ۱۰ در نسخه‌های پیشین این سیستم‌عامل نخواهیم بود.
پس از شکایات فراوان مبنی بر مزاحمت اعلانیه‌های بروزرسانی برای ویندوز ۱۰، اپلیکیشن‌های غیررسمی منتشر شدند که اپلیکیشن مایکروسافت را غیرفعال کرده و دیگر شاهد رویت اعلانیه نبودیم.
مایکروسافت سال گذشته‌ی میلادی نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را منتشر کرد و پس از آن امکان بروزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ را برای کاربران فراهم آورد. علاوه بر پایان دادن به امکان آپدیت رایگان ویندوز ۱۰ در ۲۹ جولای سال جاری میلادی، شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید به ویندوز ۱۰ نیز خواهیم بود که همزمان با یک ساله شدن عرضه‌ی نسخه‌ی رسمی این سیستم‌عامل، منتشر خواهد شد.

منبع zoomit theverge