اخبار فناوری

قابلیت جدید نقشه گوگل

مسیرهای تردد با ویلچر از طریق نقشه گوگل قابل تشخیص می باشد. جهت خدمت رسانی بهتر به افراد معلول، این امکان به این برنامه اضافه شده است. دیگر شما می توانید از طریق قابیلت جدید

نقشه گوگل، تشخیص مسیرهای تردد با ویلچر امکان پذیر خواهد بود. افراد معلول می توانند برای رسیدن به مقصد از مسیرهای ویژه تردد با ویلچر استفاده کنند.
روش استفاده ازامکان تشخیص مسیرهای تردد با ویلچر
جهت تشخیص مسیرهای تردد با ویلچر و استفاده از این مسیرها، ابتدا باید مقصد را در نقشه گوگل انتخاب کرده سپس دکمه Directions، آیکن حمل و نقل عمومی انتخاب شود. سپس باید وارد قسمت تنظیمات برنامه شده و وجود یا عدم وجود مسیرهای قابل دسترسی با ویلچر را در این قسمت بررسی کرد. در این قسمت باید گزینه wheelchair accessible قابل مشاهده باشد که لازم است تیک آن زده شود. در ادامه گوگل مپس راهی را انتخاب می کند که افراد ویلچرنشین بدون نیاز به بالا و پایین رفتن از پله یا پل هوایی بتوانند راحت به مقصد خود برسند.
قابلیت تشخیص مسیرهای تردد با ویلچر در چه شهرهایی فعال است؟
گوگل اعلام کرده که قابلیت مسیریابی با ویلچر گوگل مپس در حال حاضر در شهرهای بزرگ و پر ترددی مانند لندن، توکیو، مکزیکو سیتی، بوستون و سیدنی راه اندازی شده و طی ماه های آینده و به تدریج برای شهرهای بزرگ دیگر دنیا هم ارائه خواهد شد.
لازم به ذکر است که قابیلت تشخیص مسیرهای تردد با ویلچر ، فقط برای افراد معلول نیست بلکه در صورت داشتن چرخ خرید و کالسکه نیز افراد می توانند از این مسیرها استفاده کنند و سریع و راحت به مقصد برسند.

منبع techrato , phonearena