اخبار فناوری

جیمیل با طرح جدید

در طراحی جدید جیمیل،‌ امکانات زیادی به آن اضافه شده و باعث شده کار با آن ساده تر و خوشایند تر شود. سرویس جیمیل که به وسیله شرکت گوگل ارائه شده است، امروزه یکی از پرکاربردترین

سرویس‌های ایمیل در اینترنت به شمار می‌رود، و به همین دلیل، گوگل به صورت دائم در حال بهینه‌سازی و اضافه نمودن امکانات بیشتر به آن است تا کاربران بتوانند هرچه بهتر و سریع‌تر با آن کارکنند.
اکنون کاربران جیمیل می توانند با چند کلیک ساده به جیمیل جدید دست یابند.با این آموزش می توانید طراحی جدید جیمیل را مشاهده نمایید.
مراحل ساده ای برای بهره مند شدن از جدیدترین ویرایش جیمیل پیش رو دارید.
ابتدا باید وارد اینباکس جیمیلتان شوید. سپس در گوشه بالا سمت راست پنجره روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید. در منوی کشویی روی دکمه (Try the new Gmail) کلیک نمایید.
این طراحی جدید جیمیل چند قابلیت جدید و چند رنگ مضاعف را برای اینباکس شما با خود به همراه آورده است. از جمله این قابلیتها تغییرات فوق العاده کیفیت زندگی است.
یکی از این تغییرات ظریف در این طراحی این است که صفحه طراحی یک رنگ تر شده است. مکان جستجو در بالای اینباکس دیگر خارج از محلش به نظر نمی رسد، چرا که اکنون شفافیتی دارد که هر آنچه در پس زمینه باشد را هم می توانید ببینید.
برگه های Primary، Social و Promotions در بالای اینباکس به شکل مرتبی بر روی لیست ایمیلها قرار گرفته اند. در جائی که ایمیلهای شما قرار می گیرند، گوگل رنگ بیشتر و دسترسی آسان به پیوستها را اضافه کرده است. ایمیلهای خوانده نشده هایلایت روشنتری نسبت به گذشته دارند، و ایمیلهای انتخاب شده اکنون هایلایت آبی می شوند.
در نمای پیش‌فرض، ایمیلهایی که پیوست دارند نشان خواهند داد که آن پیوست‌ها واقعا چه هستند، و شما می توانید بدون وارد شدن به ایمیل مستقیما آنها را باز کنید.
گوگل همچنین آیکن‌هایی را برای برچسبها برای انواع مختلف ایمیل (Inbox، Starred، Important، Sent و بقیه) افزوده است. حتی یک نوع جدید در دسترس قرار گرفته است: Snoozed. در ادامه به این قابلیت نیز خواهیم پرداخت.
علاوه بر طراحی، گوگل برخی ابزارهای و تغییرات مفید را نیز افزوده است تا استفاده از جیمیل بهتر شود.
همانگونه که ذکر نمودیم، گوگل اکنون به شما اجازه ساکت شدن موقت (snooze کردن) ایمیلها را خواهد داد، تا بعدا که امکان پاسخگویی برایتان فراهم شد به شما یادآوری کند. یک دکمه جدید snooze برای استفاده از این قابلیت وجود دارد، و در جایی راحت در کنار دکمه های Archive، Delete و Mark as unread/Mark as read قرار گرفته است.
اکنون اگر شما نشانگر موس را روی یک ایمیل ببرید، چهار دکمه ذکر شده در سمت راست ایمیل نمایش داده خواهند شد. این باعث خواهد شد که تعامل با آیتم‌ها در اینباکس سریع‌تر شود، چرا که نیازی نخواهد بود که ایمیل را انتخاب نموده و سپس ماوستان را به بالای صفحه ای ببرید که این دکمه ها قبلا در آنجا قرار داشتند.
دکمه جدید دیگر در سمت راست اینباکس جیمیل جدید قرار دارند، و امکان دسترسی سریع به Google Calendar، Google Keep و Tasks را برای شما فراهم می آورند. ابزارهای بیشتری را نیز می توان به آنجا افزود، مثلا Asana for Gmail.
قابلیت پاسخ های هوشمند گوگل (Google Smart Replies) نیز اضافه شده است. برای برخی از ایملها، بالای دکمه Reply، می توانید چند پاسخ ساده را ببینید که می توانید برای پاسخدهی سریع و مختصر به ایمیلها انتخاب کنید. در حال حاضر این ویژگی برای پاسخهای کوتاه و تشکرها بهترین راهکار است.
البته یک قابلیت دیگر وجود ندارد: لینک سریع به پروفایل Google +.  قبلا با بردن ماوس روی نام یک کاربر در ایمیل باز شده وی یک پاپ آپ باز می شد که برخی از جزئیات وی و لینکی به پروفایل گوگل پلاسش نمایش داده می شد. این پاپ آپ همچنان وجود دارد، ولی ظاهرا گوگل یک میخ دیگر بر تابوت گوگل پلاس کوبیده است.

 منبع آیتنا