اخبار فناوری

Sticky Notes ویندوز 10 در اندروید و ios

این یادداشت‌ها علاوه بر اینکه مکانی برای تایپ یادداشت‌های کوتاه هستند، از جوهر ویندوز، تندنویسی با یک قلم، یادآورها،

و حتی از دستیار صوتی مایکروسافت(کورتانا) پشتیبانی می کنند. این یادداشت‌های مربعی رنگی را تقریبا همه جای صفحه می توان چسباند. ولی در حالی که بیشتر اپ‌های چسبان، از جمله در ویندوز 10، بعضی از محدودیت های یادداشت های چسبان را ندارند، ولی همچنان مخصوص یک سیستم عامل مشخص هستند.
Sticky Notes ویندوز 10 شاید در جدیدترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد.
با این حال، طرفداران ویندوز که تلفن هوشمند دارند، ممکن است درباره آنچه ممکن است اواخر امسال ارائه شود هیجان‌زده‌تر شوند. آنگونه که از خبر سایت Thurrott برمی‌آید، مایکروسافت این اپ را همزمان برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه خواهد کرد.
احتمال می‌رود که این اپ با یادداشت‌های ویندوز 10 همزمانی داشته باشد، با این فرض که این یادداشت‌ها در وهله اول با یک حساب مایکروسافت همگام‌سازی می‌شوند.
پرسش بزرگ‌تر این است که کدام قابلیت‌های Sticky Notes ویندوز 10 بر روی اندروید و iOS نیز در دسترس خواهند بود.
این اقدام چندان غیرمنتظره نیست، چرا که استراتژی مایکروسافت از بین بردن فاصله بین PC و موبایل بدون سرمایه‌گذاری بر روی پلتفرم موبایل خودش است.
با این حال، این استراتژی همیشه کاملا دقیق و کامل از کار در نیامده است. توازن قابلیتی بین پلتفرم‌ها یکی از مقصرهای اصلی این مشکل است، چرا که برخی اوقات حتی حیاتی‌ترین قابلیت‌ها بر روی نسخه‌های یک اپ واحد بر روی پلتفرم‌های مختلف در دسترس قرار ندارند.

 

منبع آیتنا