اخبار فناوری

اجبار کاربران ویندوز 10 به نصب بیلد 1709

بیش از 40 درصد کاربران هنوز در حال استفاده از ویندوز 10 هستند . مایکروسافت مجددا با روش های  آپدیت های اجباریش موجب اذیت شدن

کاربران شده است. این بار آپدیت های امنیتی جهت بیلدهای قدیمی است. مشکل اجبار کردن کاربران به آپدیت به جدیدترین بیلد ویندوز 10 از زمان انتشار آن از دو سال پیش کماکان وجود دارد.
بعد از آپدیت اجباری ویندوز 10 سپس وادار به نصب آپدیت Anniversary، سپس آپدیت Creators، و پس از آن آپدیت Fall Creators شده اند. حالا با مطرح شدن آپدیت دوم Spring دوباره این موضوع پیش آمده است.
موضوع آپدیت به کاربران، مخصوصا آنهایی که مخالف جمع‌آوری داده‌ها بودند، اطلاع داده شده که باید به بیلد 1709 (که جدیدترین بیلد است) به‌روزرسانی کنند تا همچنان بتوانند وصله های امنیتی را دریافت نمایند.
بسیاری ممکن است با خود اینگونه فکر کنند که «خب، بله، اینها آپدیتهای تدریجی هستند، معنایش وادار کردن شما به نقل مکان از ویندوز 7 به ویندوز 10 نیست، بلکه به خاطر حفظ بهترین وضعیت برای ویندوزتان است.»
اول از همه اینکه: مایکروسافت صحبتی درمورد اجباری بودن آپدیت‌های ویندوز 10 به میان نیاورده بود
دوم اینکه: این بیلدها آخرین بیلد نیستند ،تاریخ انقضا دارند.بیلدهای تدریجی ویندوز 10 هنوز ارائه نشده‌اند و به ارائه آنها حتی نزدیک هم نشده‌ایم. با این تفاصیل، گفتن اینکه وصله امنیتی دیگری ارائه نمی‌کنیم یک بی‌تعهدی می‌تواند محسوب شود.
بله، از نظر فنی، شما می‌توانید بدون انجام به‌روزرسانی‌ها به استفاده از آنها ادامه دهید، ولی [از دیدگاه احتمالی مایکروسافت] اگر به‌روزرسانی‌های ویندوز را خاموش کرده‌اید دارید آپدیت ویندوز را دور می‌زنید.
سوم اینکه: این پرسش مطرح می‌شود که چرا تمایل به آپدیت نکردن وجود دارد؟ پاسخ ساده است. به‌روزرسانی‌های ویندوز باعث مبهم شدن وضعیت می‌شود. در سیستم عامل حجیمی مانند ویندوز محتمل است که وقتی یکی از قابلیت‌های اساسی دستکاری شود، درایورها از کار بیفتند، یا کارکرد برخی نرم‌افزارهای سفارشی مختل گردد.
مایکروسافت همیشه به شما خواهد گفت که این نشانه محبت این شرکت است، ولی نظرات کاربران نشان می‌دهد که آنها ارائه آپدیت‌های ناقص زودهنگام را نمی‌پسندند.
با توجه به اینکه برخی از بیلدهایی که نقص داشته اند (بیلدهای سازمانی) همچنان به مدت 13 ماه است که به همان صورت مشغول سرویس‌دهی هستند، چنین چیزی باعث بروز دلسردی‌های گسترده‌ای خواهد شد.
و با این حال، حتی پس از رسوایی آپدیتی (Updategate)، همچنان مایکروسافت فکر می‌کند که در حال انجام کاری است که کاربرانش از این شرکت خواسته‌اند.

منبع آیتنا