اخبار فناوری

هدیه دو گیگابایت گوگل برای افزایش امنیت

کاربرانی که کنترل‌های امنیتی را با ورود به حساب کاربری خود در گوگل انجام دهند از دوگیگابایت فضای رایگان ذخیره‌سازی اطلاعات برخوردار می شوند.

با توجه به افزایش حملات موفق هکری حفظ امنیت در فضای مجازی به یک دغدغه مهم تبدیل شده است. این امر به روز کردن حساب‌های کاربری برای کسب اطمینان از مناسب بودن تنظیمات آنها و جلوگیری از سرقت اطلاعات را ضروری ساخته است.
گوگل به کاربران خود خدمات کنترل امنیتی رایگانی ارائه کرده و پس از تکمیل این فرایند به هر کاربر دوگیگابایت فضای اضافی کلود برای ذخیره اطلاعات اختصاص می‌دهد.
در این فرایند ابتدا آدرس ایمیل جایگزین پیش بینی شده برای هر کاربر، شماره همراه متصل به حساب وی و سوال امنیتی پیش‌بینی شده کنترل می‌شود، سپس ابزار و وسایلی که کاربر برای اتصال به حساب کاربری خود در گوگل از آنها استفاده کرده نمایش داده می‌شوند تا کاربر در مورد عدم سواستفاده اشخاص ثالث از حساب شخصیش در گوگل مطمئن شود.
در نهایت فهرستی از برنامه‌ها، سایت‌ها و … که به حساب کاربری گوگل اشخاص متصل هستند نمایش داده می‌شود تا وی در صورت لزوم آنها را حذف کند. پس از انجام این فعالیت‌ها به کاربر دوگیگابایت فضای رایگان ذخیره سازی اطلاعات جایزه داده می‌شود.
کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به این آدرس مراجعه کرده و پس از ورود به حساب کاربری مراحل پیش‌بینی شده را انجام دهند.

منبع آیتنا