اخبار فناوری

انتشار آپدیت Fall Creators ویندوز10

مایکروسافت نسخه عمومی آپدیت Fall Creators‌ ویندوز 10 را منتشر کرد. کاربران ویندوز 10 می توانند از طریق سایت مایکروسافت یا Windows Update‌ ویندوز خود را آپدیت کنند.

سرانجام شرکت مایکروسافت نسخه عمومی آپدیت Fall Creators‌ ویندوز 10 را منتشر کرد. اطلاعات مربوط به این آپدیت چند ماه قبل منتشر شده بود و اعضای گروه Insider ویندوز نیز می توانستند تا کنون قبل از کاربران عادی، قابلیت‌های جدید ارائه شده توسط آپدیت را تجربه کنند. اما اخیرا تمامی کاربران ویندوز 10 از سراسر جهان می‌توانند با به‌روزرسانی سیستم عامل خود، آپدیت Fall Creators ویندوز 10 را دریافت کرده و از تمامی تغییرات و بخش‌های بهبودیافته آن بهره‌مند شوند.
این احتمال وجود دارد که آپدیت مذکور در تمامی نقاط جهان به صورت همزمان قابل دریافت نباشد و ما شاهد تاخیر در ارسال آن باشیم. شما به راحتی می‌توانید با رفتن به بخش “Windows Update” بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی برای سیستم عامل شما ارسال شده است یا خیر! اگر آن برای دیوایس شما در دسترس بود، دانلود آپدیت در پس زمینه محیط ویندوز شما آغاز خواهد شد و از شما برنامه‌ای را برای زمان نصب آپدیت می‌خواهد. شما همچنین می‌توانید با رفتن به وب‌سایت رسمی مایکروسافت، به صورت دستی اقدام به دریافت آپدیت بزرگ پاییزی ویندوز 10 کنید.
یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌های آپدیت جدید ویندوز 10 ، پلتفرم واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) است. کامپیوترهای ویندوز 10 همراه با این به‌روزرسانی جدید و با هدست‌های جدید واقعیت ترکیبی که توسط شرکت‌های مختلف همچون اچ پی، ایسوس، سامسونگ و غیره به تولید رسیده‌اند، سازگار خواهند بود. فروش این هدست‌ها نیز همزمان با عرضه آپدیت Fall Creators‌ ویندوز 10 در سراسر جهان آغاز شده است.
این نکته را در نظر داشته باشید که مایکروسافت طراحی جدیدی را نیز در رابط کاربری بخش‌های مختلف ویندوز و برخی از اپلیکیشن‌های خاص گنجانده است. یک قابلیت رنگ آمیزی جدید به ویندوز اضافه شده است که می‌تواند استفاده از قلم برای اعمال تغییرات در فایل‌های PDF را به صورت پیشفرض به ارمغان بیاورد. قابلیت‌های نظیر “Find my Pen”، “Continue on PC”، بهبودهای مختلف امنیتی و غیره نیز توسط این به‌روزرسانی به ویندوز 10 افزوده شده‌اند.

منبع ubergizmo گجت نیوز