اخبار فناوری

امکانات جدید آپدیت فال کریترز ویندوز10

یکی از قسمت های ویندوز که طی به‌روزرسانی فال کریترز تغییرات بسیار خوبی داشته است، مایکروسافت اج مرورگر مدرن ویندوز 10 است.

این مرورگر اکنون از حالت تمام صفحه پشتیبانی می‌کند، علاوه بر این یکی دیگر از قابلیت های جدید و بسیار کاربردی که به آن اضافه شده امکان خواندن صفحات وب در چند زبان مختلف است. قابلیت جدید اج از یک طرف می‌تواند به افزایش بهره‌وری در کار منجر شود برای مثال مرورگر می‌تواند متن را برای شما خوانده و شما مشغول به کار دیگری شوید، از سوی دیگر این قابلیت برای افرادی که دچار ضعف بینایی هستند هم بسیار مفید خواهد بود.
برای استفاده از این قابلیت کافی است تا بخشی از متن یک صفحه وب را انتخاب کرده، سپس راست کلیک کرده و روی گزینه Read aloud کلیک کنید. راه دیگری که برای فعال کردن این قابلیت وجود دارد انتخاب متن مورد نظر و سپس کلیک کردن روی گزینه Real aloud در منوی اصلی اج (که در بخش فوقانی سمت راست تصویر وجود دارد) است.
اگر مایل هستید تا اج تمامی صفحه وب را برای شما بخواند کافی است تا بدون انتخاب قسمتی از متن صفحه وب، صرفا روی گزینه Read aloud کلیک کنید تا مرورگر تمام آن صفحه را برای شما بخواند.
هنگامی که این قابلیت فعال می‌شود، یک نوار ابزار ویژه از قسمت فوقانی تبی که در آن قرار دارید  باز می‌شود، با استفاده از این منو می‌توانید خواندن متن را قطع کنید و با کلیک کردن روی آیکون آدمک می‌توانید سرعت خواندن و همچنین صدای راوی را تغییر دهد.
جهت مطالعه کامل امکانات به این بخش مراجعه نمایید

 منبع وینفون