اخبار فناوری

به‌روزرسانی جدید ویندوز و کنترل حریم شخصی

اخیرا شرکت مایکروسافت، در راستای بهینه‌سازی عملکرد نسخه آخر سیستم‌عامل خود، گام موثر دیگری در ویندوز ۱۰ برداشته

و امکانات ویژه‌ای را در بسته به‌روزرسانی جدید به کاربران عرضه کرده است. عرضه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در واقع، تجربه موفقی برای شرکت مایکروسافت بود و پس از گذران دوران سخت ویندوز ۸ ،که تاحدودی موجب افول آن شد، توانسته است تا این شرکت را دوباره به شرایط مطلوب و روزهای اوج بازگرداند.
نکته مهم اینکه، این سیستم‌عامل به‌صورت منظم بسته‌های به‌روزرسانی را دریافت می‌کند، ضمن اینکه بسته‌های مزبور در عمل به‌خوبی توانسته‌اند تا بسیاری از مشکلات این سیستم‌عامل را رفع نمایند، اما با وجود تمامی تقلای مایکروسافت، به نظر می‌رسد همچنان مشکلات فراوانی در این سیستم‌عامل وجود دارند.
در آخرین نسخه از به‌روزرسانی‌های ویژه برای ویندوز ۱۰، بسته به‌روزرسانی تولیدکنندگان این محصول به‌تازگی عرضه شده و توانسته است تا به موارد بسیار مهمی در زمینه حریم شخصی کاربران رسیدگی کند.
مطابق اعلام رسمی این شرکت، یکی از مهم‌ترین موارد اصلاح/بهبود یافته در این بسته جدید، امکان کنترل دقیق‌تر حریم شخصی در سطح برنامه‌های کاربردی است که البته برای نخستین بار به سیستم‌عامل ویندوز اضافه شده است و از این نظر، برای کاربران و نیز کارشناسان، بسیار قابل تحسین خواهد بود.
با اعمال این بسته جدید، مدیران سیستم‌ و ادمین‌ها در بنگاه‌های تجاری می‌توانند تنظیمات گسترده‌ای در زمینه حریم شخصی کاربران حاضر در سازمان خود را در اختیار داشته باشند، همچنین قادرند دسترسی‌های نرم‌افزاری نسخه بنگاه‌های تجاری ویندوز ۱۰ را از این نظر کاملاً شخصی‌سازی نمایند.
لازم بذکر می باشد که این بسته هنوز به‌صورت رسمی به کاربران جهان عرضه نشده است و تنها کاربرانی محدود در سطح آزمایشی آن را دریافت کرده‌اند.

منبع آیتنا