اخبار فناوری

تمدید آپدیت رایگان ویندوز 10اس

مایکروسافت (Microsoft) مدت زمان آپدیت رایگان ویندوز 10 اس به ویندوز 10 پرو را به مدت سه ماه دیگر و تا فروردین 1397 تمدید کرد.

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد به کاربران ویندوز 10 اس چند ماه بیشتر فرصت دهد تا جهت بروزرسانی ویندوز10 اس خود تصمیم گیری نمایند.
پیرو معرفی ویندوز 10 اس توسط Microsoft شاهد واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران بودیم. یکی از ویژگی‌های Windows 10 S که شاید به نظر بسیاری از کاربران خوش نیاید، این است که شما نمی‌توانید در خارج از محیط استور مایکروسافت، هیچ‌گونه اپلیکیشنی را بر روی سیستم نصب کنید و این یعنی اینکه برنامه‌های محبوبی مثل فتوشاپ و استیم را دیگر نمیتئان بر روی ویندوز نصب کرد. اعمال این محدودیت به مایکروسافت این فرصت را می‌دهد که کنترل بیشتری بر روی روان اجرا شدن سیستم‌عاملش داشته باشد.
مایکروسافت به شدت از ویندوز 10 اس حمایت می‌کند و در همین راستا اخیرا شاهد بودیم که این کمپانی، این نسخه را به ویندوز پیش‌فرض سرفیس‌هایش تبدیل کرده است و در کنار این موضوع، به مدارس و دانشگاه‌ها گفته است که بر روی کروم‌بوک‌هایشان این ویندوز را نصب کنند. البته مایکروسافت برای رسیدن به هدفش (استفاده عمومی از ویندوز 10 اس) به تنهایی شانسی ندارد و توسعه‌ دهندگان مختلف هم باید با امضای قرارداد، برنامه‌ هایشان را فقط از طریق ویندوز استور عرضه کنند.
در دیگر اخبار مربوط به مایکروسافت، اخیرا این کمپانی اعلام کرده است که رنگ‌‌های بورگوندی، آبی کبالتی و طلای گرافیتیِ سرفیس‌ هایش هم اکنون در بیست کشور مختلف در دسترس هستند. گفتنی است که مایکروسافت سرفیس پرو 2017 اخیرا با قیمتی نجومی وارد بازار ایران شده است که جزئیات مربوط به آن را می‌توانید در گجت‌نیوز مطالعه کنید.

منبع TheNextWeb  gadgetnews