اخبار فناوری

ویژگی های یک نرم افزار حسابداری

بخش حسابداری و مالی برای هر شرکت یا کسب و کاری بسیار حائز اهمیت می باشد و امروزه افراد دارای کسب و کار برای افزایش بهره‌وری کار حسابداران،

کاهش خطا در ثبت حسابداری، تنظیم آسان‌تر گزارش‌های قانونی و تحلیل دقیق‌تر شرایط مالی کسب‌و‌کار، نیازمند استفاده از نرم‌ افزارحسابداری و مالی هستند. 9 مورد از ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب را در ادامه بررسی خواهیم کرد.
1.    ارائه گزارش‌های تحلیلی و کاربردی؛
در دنیای کسب‌وکارها، اطلاعات ابزار مهمی هستند. مدیران با تحلیل اطلاعات توان تصمیم گیری خود را افزایش میدهند و می‌توانند دقیق‌تر تصمیم گیری کنند . تحقیقات نشان می‌دهد، بیش از ۷۰درصد کسب‌وکارها در دو سال ابتدایی تاسیس، به‌دلیل عدم‌دسترسی به اطلاعات کافی و عدم تحلیل صحیح آن‌ها، ورشکسته می‌شوند. به کارگیری یک نرم‌ افزار حسابداری خوب که بتواند گزارش‌های مورد نیاز شما را تهیه کند، باعث رشد یک مجموعه می شود.

2.    ویژگی‎های گرافیکی مناسب؛
حسابداری یک فعالیت متمرکز بر آمار و ارقام است، با این‌حال استفاده از ویژگی‌های گرافیکی مانند ارائه‌ی نمودارها و گزارش‌هایی که جذابیت بصری دارد، باعث ارائه‌ی مناسب‌تر تحلیل حسابداران می‌شود. گزارش‌هایی که در قالب تصویری مناسبی به مدیران ارائه می‌شوند، می‌توانند به درک شفاف‌تر از وضعیت کسب‌وکار کمک کنند و در نتیجه آن ، ارتباط بین حسابداران و مدیران مالی با مدیران عالی سازمان تسهیل می‌شود.

3.    یکپارچگی؛
صرفا ثبت سند حسابداری برای یک سازمان کافی نیست. سازمان‌ها فعالیت‌های متفاوت و متعددی از جمله کنترل عملیات چک، کنترل حساب‌های بانکی، انبارداری، مدیریت فروش، خرید از تامین‌کنندگان، محاسبه دستمزد کارمندان و… دارند؛ تمامی اطلاعات گفته شده، درنهایت تبدیل به موجودی‌های مالی سازمان می‌شوند. یکپارچگی نرم‌ افزار حسابداری به سازمان کمک می‌کند، اطلاعات به شیوه‌ای منسجم ثبت شوند؛ در نتیجه، دوباره‌کاری پیش نمی‌آید و تجمیع اطلاعات به‌شکلی سازمان‌یافته‌تر دردسترس خواهد بود.

4.    تغییر و توسعه نرم افزار؛
آپدیت و یا بروزرسانی نرم افزار و اعمال پیشنهادهای کاربران از دیگر ویژگی یک نرم افزار حسابداری مناسب می باشد.نرم افزار حسابداری تیزپرداز با دریافت پیشنهادها و بررسی آنها و بکارگیری آنها در نرم افزار حسابداری تیزپرداز همواره در حال توسعه می باشد.

5.    سازگاری با کسب‌وکار؛
هر کسب‌و‌کار با توجه به حوزه‌ی فعالیت در بخش‌های مختلف، از جمله بازرگانی، خدماتی و… نیازمند راه‌حل ویژه‌ی آن کسب‌وکار است؛ نرم‌ افزارهای حسابداری نیز از این قاعده مستثنا نیستند. به عنوان مثال، یک شرکت فعال در حوزه‌ی پیمانکاری نیازمند نرم‌ افزاری است که بتواند موضوعات جاری این حوزه مانند پروژه‌ها و قراردادها را به‌لحاظ مالی مدیریت کند.

6.    تضمین امنیت اطلاعات مالی؛
از مهم‌ترین اطلاعات موجود در یک سازمان، اطلاعات بخش مالی است، عدم ثبت اطلاعات مالی یا سوء استفاده از این اطلاعات(مثل سرقت) می‌تواند آسیب‌های جدی به سازمان وارد کند. حساسیت نسبت به امنیت اطلاعات از موارد قابل توجه در تهیه‌ی نرم‌ افزار است؛ در این مسیر، تعداد مشتریان ارائه‌دهنده نرم‌ افزار، رضایت‌مندی مشتریان و اعتبار آن شرکت در بازار می‌تواند از امنیت اطلاعات مالی، به حسابداران اطمینان دهد.

7.    پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش قوی و با کیفیت؛
پشتیبانی و خدمات پس از فروشی که حسابداران بتوانند به آن تکیه کنند، از ارزشمندترین اهداف شرکت‌های نرم‌ افزاری است. بسیاری از تولیدکنندگان نرم‌ افزار، خدمات پس از فروش را فقط نصب نرم‌ افزار برای مشتری می‌دانند، اما واقعیت فراتر از این موضوع است؛ شرکتی که نرم‌ افزار حسابداری ارائه می‌دهد باید خیال حسابداران را بابت پاسخ‌گویی به مسائلشان راحت کند، خریداران نرم‌افزار باید اطمینان داشته باشند که متناسب با نیازشان هر لحظه که بخواهند می‌توانند مسائل‌شان را برطرف کنند و کارشناسان پشتیبانی آن نرم‌ افزار، باید پاسخ‌گویی و رفع مسائل مشتری را مهم‌ترین مسوولیت‌شان بدانند. خدمات پس از فروش و پشتیبانی با کیفیت، نیازمند زیرساختی قوی است تا سازمان بتواند به‌شکلی موثر درخواست و مسائل مشتری را مدیریت کند. وجود خدمات متعددی مانند پاسخ‌گویی تلفنی، پاسخ‌گویی آنلاین، تلفن پاسخگوی گویا، مراجعه‌ی حضوری، ابزار مناسب آموزشی و… همگی از خدماتی هستند که با کیفیت مناسب توسط سازمان ارائه کننده نرم‌ افزار می‌بایست ارائه شوند.

8.    سادگی و کاربرپسند بودن؛
افراد به‌راحتی با نرم‌ افزارهایی هم‌چون Word یا Powerpoint کار می‌‌کنند و به‌مرور زمان، یاد می‌گیرند که چگونه می‌توانند از قابلیت‌های چنین نرم‌ افزارهایی استفاده کنند. نرم‌ افزارهای حسابداری نیز دارای چنین قوائدی می باشند. حسابدار باید بتواند به‌راحتی بر نرم افزار مسلط شود و با آن کار را شروع کند. سادگی و در عین حال کاربردی بودن نرم‌ افزار، ویژگی کم‌یابی است که اگر حسابداران و مدیران مالی به آن دست یابند بهره‌وری کاریشان افزایش و تنش‌های کاریشان کاهش می‎یابد.

9.    قیمت متناسب با امکاناتی که دریافت می‌کنید؛
قیمت محصولات تیزپرداز در ازای امکاناتی که دریافت می نمایید بسیار ناچیز می باشد. هدف ما رضایت و اطمینان مشتری از محصول است.لازم بذکر است که محصولات حسابداری تیزپرداز دارای دموی یک ماه رایگان می باشد.به این صورت که مشتری می تواند این محصول را از طریق سایت شرکت دانلود نموده و یا از طریق نمایندگی ها این سی دی رایگان را تهیه می نماید و ثبت اطلاعات را به طور واقعی انجام داده و محصول را به صورت کامل تست نماید و در صورت نیاز اقدام به خریداری نسخه دائم نموده و ادامه ثبت اطلاعات را انجام دهد.

نرم افزار حسابداری تیزپرداز در سه سطح پایه، تکمیلی و پیشرفته در بازار موجود می باشد وببیش از صد شعبه نمایندگی در سراسر کشور دارا می باشد
«نرم افزار حسابداری تیزپرداز» با شعار ساده و پایدار، یک نرم‌افزار حسابداری برای مدیریت هوشمندانه‌ کسب و کارهای کوچک تا بزرگ می باشد. تولید و تحلیل محصولات نرم افزار حسابداری تیزپرداز را تیمی مجرب از مدیران، تحلیل‌گران و برنامه‌نویسان انجام داده‌اند که تابحال حضوری موثر در صنعت نرم‌افزار کشور داشته‌اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 7357-021 تماس حاصل فرمایید .

 منبع بیتوته