اخبار فناوری

برنامه های یونیورسال آفیس در استور

اخیرا در خبری به اطلاع شما رساندیم که اپلیکیشن های آفیس موبایل از استور ویندوز ۱۰ خارج شده اند، و فقط برای گوشی های هوشمند در دسترس هستند.

مایکروسافت تصمیم دارد تا در ۲ می یعنی ۱۲ اردیبهشت در رویدادی اختصاصی ویندوز ۱۰ کلاود را معرفی کند. ویندوز ۱۰ کلاود شباهت بسیار زیادی به ویندوز ۱۰ معمولی دارد، و مهم ترین تفاوت آن محدود بودن نصب اپلیکیشن ها به استور است، که این امر می تواند مزایایی از قبیل امنیت بالاتر و حفظ سرعت سیستم عامل بر روی سخت افزار های ضعیف را فراهم سازد.
با توجه به این مسئله که نصب اپلیکیشن ها بر روی ویندوز ۱۰ کلاود صرفا از طریق استور انجام پذیر است، ردموندی ها در حال وارد کردن یکی از مهم ترین پکیج های نرم افزاری خود به استور هستند، تا از این طریق بتوانند در شروع عرضه ویندوز ۱۰ کلاود بستر نرم افزاری مناسبی برای آن فراهم سازند.
اخیرا اپلیکیشن های آفیس با اسامی رمز عجیبی توسط مایکروسافت وارد استور شده است، این اتفاق نوید این را می دهد که کاربران در آینده نزدیک قادر خواهند بود تا اشتراک آفیس ۳۶۵ را از طریق استور خریداری کنند. مایکروسافت اسم رمزی با نام Lunch برای اپلیکیشن های آفیس خود در نظر گرفته که برچسب قیمتی ۹.۹۹ دلار خورده اند، قیمتی که برابر حق اشتراک یک ماهه سرویس آفیس ۳۶۵ است. این پکیج شامل منوهای خوشمزه ای است، چرا که اپلیکیشن Word با نام ساندویچ، Excel با نام سوپ، و برخی دیگر اپلیکیشن ها در ان گنجانده شده اند.
در حال حاضر دسترسی به این اپلیکیشن ها در استور قطع شده است، و به نظر می رسد پس از عرضه رسمی ویندوز ۱۰ کلاود، نسخه یونیورسال این اپلیکیشن ها که به وسیله پل سنتنیال به صورت یونیورسال درآمده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع MSPU winphone