اخبار فناوری

مصرف بهتر باتری در مرورگر اج

مایکروسافت همواره برتری مرورگر اج در بهره وری استفاده از باتری را به رقبا نشان داده است. برای نمایش بهره وری مایکروسافت اج به جهانیان، در سال گذشته حتی یک ویدیو نیز منتشر کرد

که در آن به مقایسه مصرف باتری مایکروسافت اج، گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پرداخته بود. حال با انتشار به روز رسانی کریترز به نظر می رسد این شرکت بهینه سازی های بیش تری برای روی این مرورگر انجام داده است.
ردموندی ها امروز اقدام به انتشار یک ویدیوی مقایسه ی به روز شده برای مایکروسافت اج در به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ کرده اند که در آن به مقایسه ی عمر باتری سه دستگاه ویندوز ۱۰ یکسان در هنگام پخش یک ویدیو پرداخته اند. با این حال نتایج به دست آمده اصلا تعجب آور نیست: در حین پخش یک ویدیو از Vimeo در حالت تمام صفحه، مایکروسافت اج موفق شده است که ۳۵ درصد بیش از گوگل کروم و ۷۷ درصد بیش از موزیلا فایرفاکس عمر باتری به ارمغان بیاورد. در این مقایسه، مایکروسافت اج موفق به پخش ۱۲ ساعت و ۳۱ دقیقه ویدیو شد، در حالی که این زمان برای گوگل کروم ۹ ساعت و ۱۷ دقیقه و برای موزیلا فایرفاکس تنها ۷ ساعت و ۴ دقیقه بود.
در این آزمون، مایکروسافت از از سه دستگاه سرفیس بوک یکسان با پردازنده های اینتل Core i5-6300U (با کلاک ۲.۴ گیگاهرتز)، حافظه ی رم ۸ گیگابایت و پردازنده ی گرافیکی Intel HD 520 GPU استفاده کرده است. لازم به توضیح است که این تست بر روی مایکروسافت اج ۴۰.۱۵۰۶۳.۰.۰، گوگل کروم ۵۷.۰.۲۹۸۷.۱۳۳ (۶۴ بیتی) و فایرفاکس ۵۲.۰.۱ (۳۲ بیتی) انجام گرفته است.
مایکروسافت برخی از ویژگی های بسیار مهم را در جریان این آزمون غیر فعال کرده بوده است. به عنوان مثال، صدای دستگاه در طول آزمون قطع بوده، روشنایی صفحه نمایش تنها بر روی ۷۵ درصد تنظیم شده بوده، Quiet Hours فعال شده (یعنی اطلاعیه ها غیر فعال بوده اند)، بلوتوث و location غیر فعال بوده و حالت ذخیره باتری (battery saver) برای شروع در ۲۰ درصد تنظیم شده بوده است. مطمئنا بدون قطع کردن صدا و قابلیت هایی مانند مانند Quiet Hours، هیچ یک از این سه مرورگر قادر به ارائه ی این زمان نخواهند بود.

منبع MSPU winphone