اخبار فناوری

عدم پشتیبانی موزیلا از ویندوز xp

موزیلا امروز نسخه ۵۳ مرورگر محبوب فایرفاکس را ارائه کرد و با این به روز رسانی، این شرکت دیگر از سیستم عامل های ویندوز اکس پی و ویستا پشتیبانی نمی کند.

بنابراین کاربران ویندوز اکس پی و ویستا دیگر قادر به دریافت ویژگی های جدید در فایرفاکس نخواهند بود و آخرین نسخه برای آن ها، فایرفاکس ۵۲ است. البته موزیلا به مدت یک سال به روز رسانی های امنیتی و رفع باگ را برای این کاربران ارائه خواهد کرد، اما هیچ ویژگی جدیدی توسعه نمی دهد.
موزیلا از اواخر سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که به زودی به توسعه ی فایرفاکس برای کاربران ویندوز اکس پی و ویستا خاتمه خواهد داد و تا مدتی تنها به روز رسانی های امنیتی برای آن ها منتشر خواهد کرد، بنابراین اگر این کاربران دوست دارند که ویژگی های جدید را دریافت کنند باید به سیستم عامل های جدیدتر که پشتیبانی از آن ها ادامه دارد مهاجرت کنند.
موزیلا اظهار داشته است:
فایرفاکس یکی از معدود مرورگرهایی است که همچنان به پشتیبانی از ویندوز اکس پی و ویستا ادامه می دهد و ما انتظار داریم به روز رسانی های امنیتی برای این کاربران را تا سپتامبر ۲۰۱۷ ارائه دهیم. کاربران لازم نیست که برای دریافت این به روز رسانی ها کار اضافه ای انجام دهند. در اواسط سال ۲۰۱۷، تعداد کاربران موجود در ویندوز اکس پی و ویستا مجددا ارزیابی خواهند شد و یک تاریخ پشتیبانی نهایی اعلام می گردد.
درست مانند تمام شرکت های دیگر، موزیلا نیز به کاربران پیشنهاد کرده که به نسخه های جدیدتر ویندوز، از جمله ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند، هر چند در مورد سیستم های قدیمی، چنین مهاجرتی احتمالا نیاز به ارتقای سخت افزاری خواهد داشت.

منبع SOFTPEDIA winphone