آموزش

آموزش بستن حسابها

ابتدا از اتمام ثبت سند در سال جاری مطمئن شده به این علت که بعد از انتقال اگر در سال قبل فاکتور یا سندی را اصلاح یا ثبت کنید دیگر بطور اتوماتیک به سال بعد منتقل نشده و می بایست دستی مانده های تغییر کرده در سال قبل (به طور مثال سال 93) را درمنوی امکانات،

ابتدای دوره سال جاری (به طور مثال سال 94) اصلاح نمایید.  شروع انتقال اطلاعات به سال بعد (به طور مثال سال 94): وارد منوی مدیریت ، عملیات انتهای سال مالی، در قسمت ایجاد سال مالی، سال مالی جاری (به طور مثال سال 94) را ایجاد نمایید.
وارد قسمت انتقال اتوماتیک اطلاعات شده، اگر همه مانده حسابها را بخواهید منتقل کنید؛ کلید همه موارد انتخاب و انتقال داده شود(F11) و اگر بخواهیم بعضی از مانده حسابها منتقل شود؛ کلید موارد انتخاب شده انتقال داده شود (Ctrl+F9) را انتخاب نمایید.
و اکنون تمامی مانده حسابهای شما به سال مالی بعد منتقل شده و می توانید ثبت اسناد سال مالی جاری (به طور مثال سال 94) را شروع نمایید.

مشاهده فیلم های آموزش نرم افزار حسابداری تیزپرداز

سوالات متداول

1-آیا بعداز انتقال می توان سندهای سال قبل را تغییر داد ؟
جواب:بله، سندهای سال قبل (به طور مثال سال 93) ، قابل مشاهده و تغییر هستند ولی حتما بعد از تغییر سند یا فاکتور مانده هایی که تغییر کردند در ابتدای دوره سال جاری (به طور مثال سال 94) اصلاح شود به این علت که شما فقط یکبار می توانید از انتقال اتوماتیک اطلاعات استفاده کنید و اگر سندی بعد از انتقال تغییر دهید اتوماتیک به سال بعد (به طور مثال سال 94) منتقل نمی شود.

2-آیا بعداز انتقال میتوان سالهای مالی قبل (به طور مثال سال 93) را مشاهده کرد؟ یا اینکه فاکتورها و سندها نیز به سال جدید (به طور مثال سال 94) می آید؟
جواب: بعد از انتقال سالهای مالی قبل (به طور مثال سال 93) بسته نمی شود و قابل مشاهده است و میتوان از گزارشات و تمامی آیتم ها استفاده کرد؛ فقط مانده حسابها منتقل می شود و فاکتورها به سال بعد (به طور مثال سال 94) منتقل نمی شود بلکه فاکتورها و اسناد از یک شروع می شوند.

3-آیا با انتقال اطلاعات سود و زیان نیز به سال بعد (به طور مثال سال 94) منتقل می شود؟
جواب: خیر سود و زیان در حسابداری حسابهای موقت هستند یعنی زمان انتقال به سال بعد (به طور مثال سال 94) منتقل نمی شوند برای اینکه حساب سود وزیان را در سال قبل (به طور مثال سال 93) ببندید احتیاج است که قبل از انتقال سند هزینه حقوق کارکنان به مبلغ سود حاصله در سال قبل (به طور مثال سال 93) به کد شخص مدیریت و اگر از حساب شرکا استفاده می کنید به حساب شرکا ثبت شود.

4-بعد مدتی حساب ابتدای دوره سال مالی جاری (به طور مثال سال 94) شخصی با مانده حساب همان شخص در سال قبل (به طور مثال سال 93) برابر نیست علت چیست؟
جواب: علت این است که شما بعد از انتقال اطلاعات به سال جاری (به طور مثال سال 94)، وارد سال مالی قبل (به طور مثال سال 93) شده و اسناد و فاکتورهایی را اصلاح یا حذف کرده اید.

5- زمان انتقال اطلاعات پیغام “شما دچار اشکالات پایین شده اید” علت چیست؟ واگر کلید عملیات انتقال انجام شود را بزنیم چه اتفاقی پیش می آید؟
جواب:اگر زمان انتقال اطلاعات, پیغام “شما دچار اشکالات زیر شده اید” نمایش داده شد, علت این است که کسری موجودی کالا یا صندوق و یا بانک دارید یعنی اگر وارد گزارشات شوید این حسابها مانده بستانکار دارند که برای رفع این پیغام یا حساب متفرقه ای به نام اصلاح موجودی در معرفی اشخاص تعریف کرده و با زدن سند یا فاکتور اصلاحی, مانده ها را بدهکار کرده و یا اینکه این پیغام را نادیده گرفته و گزینه “انتقال انجام شود” را بزنید و سپس در سال مالی جاری (به طور مثال سال 94) سندهای ابتدای دوره را اصلاح نمایید.

6-آیا می شود بعداز انتقال در سال مالی جاری (به طور مثال سال 94)،کد کالا یا شخص را تغییر داد؟
جواب:بله ، به این دلیل که بعد از انتقال تنها مانده ای که در ابتدای دوره نشان می دهد سابقه کالا یا شخص محسوب می شود میتوان ابتدای دوره را حذف کرده و بعد کد شخص یا حساب را حذف یا تغییر داد.

7-آیا می توان بعد از انتقال ، موجودی کالا و یاحسابها را در سال جاری (به طور مثال سال 94) تغییر داد؟
جواب:بله .البته بهتر است قبل از زدن فاکتور یا سند در سال جاری (به طور مثال سال 94) این کار را انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.